Дизайнери та клієнти: як побудувати здорові стосунки

Дизайнери та клієнти: як побудувати здорові стосунки

Ці сім порад від дизайнера Аманди Луїзі допоможуть у вашому професійному житті позаштатного творця.

Протягом нашої кар’єри позаштатного працівника ми завжди чуємо про складних клієнтів, але чи легко їм з нами?

За роки роботи дизайнером-фрілансером я помітила, що невеликі дії з мого боку можуть значно покращити мої стосунки з клієнтами та скоректувати наші цілі, що важливо для виконання якісних проектів.

Тут я поділюся основними уроками, які я засвоїла із цього досвіду.


Уважно слухати

Слухати з щирим інтересом має значення. Допитливість є цінною рисою для будь-якого дизайнера, і не тільки в пошуках натхнення. Будьте готові уважно вислухати те, чим поділиться ваш клієнт.

Дайте їм простір, щоб висловити те, що вони вважають важливим, наведіть свої посилання та поясніть, чого вони хочуть досягти за допомогою проекту.

Якщо ви добре познайомитеся з людиною, яка стоїть за бізнесом, і зрозумієте, що для неї є цінним, це допоможе їй більше ставитися до кінцевого результату і працювати з вами буде комфортніше.

Дизайнери та клієнти: як побудувати здорові стосунки 4


Дайте зрозуміти, що ви маєте на увазі

Важливо чітко розуміти, що ви хочете сказати клієнту. Коли ви наймаєте послугу, ви хочете точно знати, за що ви платите, чи не так?

Надсилаючи пропозицію, подумайте про перелік усього, що включено в остаточну подачу проекту, використовуючи мову, доступну для людей, які не знайомі з дизайном.

Читайте також:  18 важливих книг про графічний дизайн, які варто прочитати у 2022 році

Майте на увазі, що часто тертя можуть виникати через відсутність ясності на етапі переговорів, і те, що може здатися очевидним для нас, як дизайнерів, може бути неочевидним для наших клієнтів. Це нормально.

Дизайнери та клієнти: як побудувати здорові стосунки 6


Тримайте розмови в одному місці

Зберігання всієї кореспонденції в одному місці допомагає підтримувати зв’язок організованим і доступним. Це буде відрізнятися від людини до людини, оскільки кожен професіонал вирішує, як краще спілкуватися з клієнтом. Для мене, однак, використання електронної пошти для розмови про роботу працює дуже добре.

Я вважаю, що клієнти дають мені більше свободи під час роботи і відчувають себе в безпеці, знаючи, де чекати від мене відповіді. Це також допомагає нам тримати всі наші розмови під рукою на випадок можливого запиту або перевірки процесу.

Звичайно, приємно поспілкуватися особисто або по телефону, але я завжди намагаюся підтвердити все, що обговорювалося, електронною поштою після кожної зустрічі.

Дизайнери та клієнти: як побудувати здорові стосунки 8


Поділіться планом

Ми знаємо, що дизайн-проект може бути довготривалим, з багатьма кроками на шляху, що може викликати занепокоєння у вашого клієнта, який, ймовірно, має терміни і прагне все підготувати.

Створення дорожньої карти — як у таблиці з усіма етапами проекту та оновлення її під час виконання кожного кроку — змусить вашого клієнта відчувати себе більш комфортно, оскільки він зможе стежити за процесом і бачити, що проект рухається вперед. Дизайнери та клієнти: як побудувати здорові стосунки 10

Читайте також:  8 шрифтових тенденцій на 2022 рік: від ретро-шрифтів до анімованої типографіки

Регулярно звіряйтеся зі своїм клієнтом

Коригування, внесені в кінці кожного кроку, допомагають залучити клієнта до проекту. Не чекайте, щоб презентувати речі «коли вони будуть готові», тому що це не завжди може бути хорошим сюрпризом.

Розбийте проект на невеликі кроки з результатами та використовуйте їх як можливість переконатися, що все згладжено, перш ніж переходити до наступного етапу. Крім підвищення довіри клієнта до вас, це допоможе уникнути будь-яких непорозумінь, які можуть закратися.

Ці можливості для виправлення також можуть надати цінну інформацію. Вони дають можливість обмінятися ідеями, які збагатять проект.

Дизайнери та клієнти: як побудувати здорові стосунки 12


Створіть чітко визначений графік роботи

Наявність чіткого робочого графіка допоможе уникнути перерв. Отримання повідомлень від клієнта в погані моменти може бути дуже стресовим або шкідливим для стосунків.

Щоб цього не сталося, ви зобов’язані уточнити час роботи з початку проекту. Це дозволяє уникнути збоїв і допомагає команді зрозуміти, коли найкращий час для спілкування з вами.

Також може бути чудово виділити певний час дня для читання повідомлень клієнта, оскільки ви можете відповідати набагато більш обдумано в спокійний час.

Дизайнери та клієнти: як побудувати здорові стосунки 14


Напишіть хороший договір

Наявність відповідного контракту забезпечує більше безпеки для всіх сторін. Контракти мають важливе значення для всіх постачальників послуг, тому не соромтеся викладати на папері результати, цінності та відповідальність кожної зі сторін.

Хороший контракт допомагає укласти угоду і гарантувати, що ні клієнту, ні дизайнеру не потрібно бути надмірно занепокоєними або обережними під час проекту.

Читайте також:  5 книжок з дизайну, які повинен мати кожен дизайнер

Все, що ви зобов’язуєтеся (результати, цінності та терміни), і все, що ви очікуєте від клієнта щодо прогресу проекту, має бути включено в контракт, щоб обидві сторони були зрозумілі з самого початку.

Дизайнери та клієнти: як побудувати здорові стосунки 16


На закінчення, кілька невеликих дій можуть згладити процес і допомогти вам отримати ще кращі результати. Щоб зрозуміти чи є ви чудовим професіоналом, подумайте, як вам хочеться щоби до вас ставилися інші постачальники послуг.

Спробуйте створити атмосферу довіри та прозорості для кожного, і у вас не буде проблем. Відносини між дизайнером і клієнтом – це не змагання, а партнерство (і, можливо, навіть дружба!)

Ілюстрації @maja_dabek
Джерело