8 Font Trends for 2022: From Retro Fonts to Animated Typography

8 шрифтових тенденцій на 2022 рік: від ретро-шрифтів до анімованої типографіки

Вибір правильного шрифту вимагає делікатного балансу між практичними міркуваннями , такими як читабельність, і загальним повідомленням, особою бренду або візуальним стилем, які ви хочете передати.

Які шрифти є в тренді?
Отже, які шрифти виявляються популярними цього року? Ми проконсультувалися з нашими експертами Envato, щоб побачити, які тенденції шрифтів вони помітили, що з’являться у 2022 році, а також їхні прогнози щодо того, що буде.

  • 3D типографіка
  • Автентичний почерк
  • Ретро шрифти
  • Дружні без засічок
  • Анімована типографіка
  • Експериментальний тип
  • Змішуйте та поєднуйте
  • Сучасні, елегантні засічки

1. 3D типографіка

3D типографіка - КОЛЕКЦІЯ ILOVEDUST 3D TYPE

Вибір шрифту дизайнером є ключовим, коли справа доходить до ефективної передачі повідомлення, а 3D- типографіка може допомогти вашим словам працювати ще інтенсивніше. Додаючи додатковий вимір до письмових повідомлень як у друкованій формі, так і в Інтернеті, тенденція 3D-типографіки дозволяє дизайнерам грати з формами, зображеннями та емоціями, пов’язаними з певними фразами.

«Хоча 3D-типографіка існує вже деякий час, тепер вона інтегрується в дизайн більш легко», — пояснює Джон Каппа, старший дизайнер Envato. «Від яскравих яскравих і барвистих елементів до гіперреалістичних абстрактних дизайнів — тут доступні 3D-шрифти, і вони роблять речі популярними!»

Up-3D Text Effect


2. Автентичний почерк

Використання рукописних букв — ідеальний спосіб додати характеру вашим творчим проектам. Незалежно від того, чи експериментуєте ви з елегантною каліграфією чи великими літерами – почерк може передати індивідуальність, справжність та чарівність.

Завдяки справжнім і особистим почуттям, які він викликає, тенденція до рукописного введення часто використовується разом із органічними або дизайну «Зроби сам , намагаючись відійти від корпоративних логотипів та безособових шрифтів до особистих зв’язків між людьми.

«Після зростання та зростання рукописних шрифтів приємно бачити, що тенденція набуває більш автентичного повороту», – каже дизайнер Envato Тейлор Конахер. «Більше віддзеркалюючи справжні текстури, недосконалість і безлад наших власних нотаток і каракулів, ця тенденція ідеально підходить для додавання людського тепла до ваших дизайнів як на екрані, так і поза ним. Хороший рукописний шрифт є обов’язковим у вашому наборі інструментів для дизайну!»

Читайте також:  18 важливих книг про графічний дизайн, які варто прочитати у 2022 році

Наприклад, лейбл одягу Good to the People ділиться повідомленням про інклюзивність за допомогою нацарапанних слів і фраз на його упаковці та етикетках. Написані від руки букви передають відчуття, що кожен одяг спеціально підібраний для власника, а самі слова – шкіра, планета, майбутнє – передають прихильність до екологічності.

Автентичний почерк - хороша для людей модна марка


3. Ретро-шрифти

У той час як відродження ретро було в розпалі вже кілька років, ретро-типографіка цього року має момент у світі дизайну. Так чому ж ретро-шрифти знову в моді? Тому що вони викликають почуття ностальгії, пропонують аналогову протиотруту сучасному світу та об’єднують бренди з культовою естетикою, яка, ймовірно, резонує з їхньою аудиторією.

У ретро-типографії дизайнери повертаються назад у часі, щоб черпати натхнення з безлічі джерел – від елегантності реклами в стилі ар-деко 1920-х і 30-х років до науково-фантастичних фільмів 80-х. Наприклад, цей брендинговий проект для музичної події, натхненної 70-ми роками, переносить людей у ​​дні диско за допомогою товстих, викривлених літер.

Ретро-шрифти - фестиваль бугі-музики Софія Капо


4. Дружні без засічок

Простий і зрозумілий, дружній без засічок перетворює функціональність у форму мистецтва. Більше брендів надсилають чітке стисле повідомлення завдяки без засічок, водночас додаючи цей надзвичайно важливий людський елемент. Правильно – якби дружні без засічок могли говорити, вони б запропонували вам чашку чаю, перш ніж перейти безпосередньо до справи.

«Округлі, чисті та сучасні, дружні без засічок — ідеальний вибір для створення доступних і доступних дизайнів», — пояснює Тейлор. «Ці шрифти, які підходять для настільних інтерфейсів, а також для мобільних пристроїв, є чудовим вибором для великих блоків тексту, оскільки їх легко читати в різних розмірах. Експериментуйте зі збільшенням розміру та ваги шрифту, щоб створити візуальну ієрархію у вашому тексті».

Читайте також:  5 книжок з дизайну, які повинен мати кожен дизайнер

Дружня без засічок - Страуфорд з іспанського креативного агентства Atipo


5. Анімована типографіка

Анімована типографіка – кінетична типографіка Саймона Івса

Перемістіть статичну типографіку, настав час анімуватися! Ця тенденція обертається навколо рухомих літер, анімованих слів і креативного морфінгу. Додаючи динамічний елемент до будь-якого ресурсу графічного дизайну, анімована типографіка ідеально підходить для привернення уваги аудиторії.

Подібно до того, як тенденція 3D-типографіки додає глибини — буквально — до написаних елементів, анімована типографіка дає можливість грайливо підходити до вашого повідомлення та його значення. Як слова дизайнера Саймона Івса, що обертаються, що заповнюють екран, або більш спрощений, але не менш ефективний підхід журналу Yellow Vision , який переміщує шматки копії по сторінці, щоб читач був залучений.

Анімована типографіка - Yellow Vision vol.2 від Violaine & Jeremy


6. Експериментальний тип

У той час як традиційна типографіка керується набором строгих принципів, таких як розмір, послідовність, послідовність і контраст, експериментальний тип із задоволенням розриває звід правил і доводить літери до меж.

«Експерименти з альтернативними символами та грайливе спотворення літер завжди кидаються мені в очі», — каже дизайнер UX Envato Шон Фіхан. «При належному використанні він може бути ефективним для захоплення глядачів, але при неправильному використанні може бути нерозбірливим і заплутаним. Посередині є солодке місце, яке я останнім часом любив бачити!»

Приємне місце, яке описує Шон, дає графічним дизайнерам можливість розширювати межі за допомогою спотворених форм, незвичайних матеріалів і дивних текстур – як-от 3D-літери та форми у виданні 36 Days of Type . Останнім часом ми бачили, як творці експериментують із позитивним і негативним простором, оптичними ілюзіями, а також перемішаними, затемненими та ледь розбірливими літерами — статичними чи анімованими.

Читайте також:  Дизайнери та клієнти: як побудувати здорові стосунки

Експериментальний тип - 36 днів типу - видання 2021 року від oğuz can destiny


7. Змішайте та поєднайте

На початку будь-якого дизайнерського або брендингового проекту вибір типографіки, ймовірно, буде одним із перших і найважливіших рішень, які ви приймаєте. Але що робити, якщо у вас виникають проблеми з вибором? Тоді цей тренд шрифтів для вас!

Поєднання та комбінації шрифтів є повсякденною частиною дизайну та створені для того, щоб доповнювати один одного, залишаючи власне відчуття ідентичності – як заголовок, що привертає увагу, із зручною для ока копією основного тексту. Однак тенденція змішування та поєднання сприяє створенню привабливих контрастів і сміливих дуетів, які можна використовувати на всьому, від упаковки продуктів до друкованих або цифрових публікацій, весільних запрошень і візиток.

Як офіційне та невимушене поєднання Resonant Chilliner .

Mix & Match - Resonant Chilliner - Font Duo від Lemonthe


8. Сучасні, елегантні засічки

Сьогодні бренди використовують елегантні засічки, які хочуть передати авторитет старовинної школи, змішаний із сучасним крутим. І оскільки вони мають рукописну якість, але не здаються намальованими від руки, ця тенденція шрифтів є відмінним вибором, коли мова йде про те, щоб спілкування було теплим, особистим та автентичним.

«Сучасні елегантні засічки – це моя улюблена тенденція типографіки», – каже Тейлор. «Витончений, чистий і сповнений шарму – ця тенденція ідеально підходить для піднесення ваших проектів брендингу та додання нотки преміума. Поєднуйте з простою без засічок копією, щоб отримати кінцевий результат, який просто ідеальний. Я сподіваюся, що ми ще деякий час побачимо ці сучасні зміни класичних шрифтів із засічками».

Надають друкованим і веб-проектам більш елегантний характер, сучасні елегантні шрифти із засічками, коли використовуються  на веб-сайтах, і є легшим для читання варіантом порівняно зі старими засічками.

Як от стильна витонченість Vegawanty.

Сучасні, елегантні засічки - Vegawanty від Creatype Studio

джерело