18 важливих книг про графічний дизайн, які варто прочитати у 2022 році

Величезний обсяг інформації, книг і статей, написаних про дизайн, може ускладнити визначення того, з чого почати читати.

Хоча завжди важливо залишатися в курсі нових дизайнерів, авторів і тенденцій, які кидають виклик отриманій мудрості, не менш важливо озирнутися на ключові ідеї, які сформували професію, якою ми її знаємо сьогодні.

Щоб допомогти вам почати, у цій статті культовий іспанський графічний дизайнер Маріо Ескеназі (чиє портфоліо включає клієнтів від Arts Santa Mònica до Camper) ділиться своїми улюбленими книгами про дизайн. Зі списком, що варіюється від фундаментальних робіт Мюллера-Брокмана, Grid Systems до назв, присвячених ключовим дизайнерам , ці читання дадуть вам огляд захоплюючої історії та еволюції графічного дизайну протягом десятиліть.


1. Grid Systems in Graphic Design,  Josef Müller-Brockman

Можна стверджувати, що сітки є основою сучасного графічного дизайну. Вони забезпечують логічну, послідовну та візуально цілісну модель, щоб допомогти вам створити добре структуровані та збалансовані візуальні елементи.

Написана легендарним швейцарським графічним дизайнером Йозефом Мюллером-Брокманом у 1981 році (і зараз у вісімнадцятому виданні, опублікованому в 2021 році), Grid Systems in Graphic Design: A Visual Communication Manual for Graphic Designers — це книжкова полиця, необхідна для тих, хто хоче зрозуміти основні принципи дизайну , і дослідити, як сітки використовувалися в історії.

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 4


2. Paula Scher: Works,  Tony Brook & Adrian Shaughnessy

Паула Шер — одна з найвпливовіших американських дизайнерів. За візуальною ідентичністю таких установ, як MoMA та брендів, зокрема Shake Shack і New York High Line, вона опанувала мистецтво створення знайомства між людьми та брендами.

Це глибоке занурення в її професійну кар’єру, розроблене дизайнерами Тоні Бруком та Адріаном Шонессі, дає зрозуміти, як вона була арт-директором у звукозаписних лейблах, як-от Atlantic, до її приходу в Pentagram — агентство, де вона реалізувала деякі зі своїх найбільш знакових проектів.

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 6


3. Letter and Image,  Robert Massin

Французький дизайнер Роберт Массен присвятив понад п’ятнадцять років своєму обширному огляду, який досліджує важливість типографіки, починаючи з доісторичних часів до 1960-х років. Його роботи дозволяють зрозуміти вплив і еволюцію леттерінгу.

Книга зосереджена на трьох центральних темах: типографіка як символ, типографіка як елемент літературних форм, як-от каліграми, і типографіка в образотворчому мистецтві. У ньому досліджується використання літер з їхнього винаходу як засобу зв’язку з їх експериментальним використанням сучасними дизайнерами та художниками.

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 8


4. Citizen First, Designer Second, Rejane Dal Bello

Ця книга бразильського дизайнера Rejane Dal Bello є анекдотичною та особистою, вона пропонує глибоке уявлення про професію дизайнера, досліджує творчі процеси та дивиться на світ з графічної точки зору.

Читайте також:  8 шрифтових тенденцій на 2022 рік: від ретро-шрифтів до анімованої типографіки

Дал Белло оглядає свою власну кар’єру, яка охоплює більше двох десятиліть, і розмірковує про те, як дизайн вплинув на її життя, пропонуючи різні ідеї щодо ролі дизайнера у світі.

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 10


5. Printed Matter, Mainly Books, Jost Hochuli

Якщо вас цікавить редакційний (комунікаційний) дизайн і структура книги, додайте цей посібник від швейцарського дизайнера Йоста Хочулі до свого списку читання. Резюмуючи кар’єру, що охоплює понад сорок років, книга проливає світло на процес дизайну Хочулі.

Розділений на три частини — комерційний графічний дизайн, шрифти, вирізані з дерева та лінолеуму, і книги — Хочулі ділиться сумішшю теорії та практичними прикладами того, як підійти до оформлення книжок.

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 12


6. Creative Code: Aesthetics + Computation,  John Maeda

Книга Джона Маеди, піонера цифрових технологій і творця групи естетики та обчислень у MIT Media Lab, демонструє понад сім років досліджень, проведених ним і його учнями.

У книзі Маеда пропонує дизайнерам розглядати цифрову сферу та комп’ютер як власне сучасне середовище дизайну, а не як інструмент. У цій книзі розглядається низка тем дизайну, включаючи візуалізацію даних, цифрову типографіку, дизайн взаємодії та цифрову освіту.

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 14


7. Paul Rand: A Designer’s Art,  Paul Rand

У цій книзі представлено понад 200 ілюстрацій та двадцять сім есе, які дають уявлення про творчий процес одного з найвпливовіших графічних дизайнерів двадцять першого століття: Пола Ренда. «Мистецтво дизайнера» — важливе читання для тих, хто хоче дізнатися більше про визначальні роботи графічного дизайну.

Відомий своєю роллю у створенні фірмового стилю для таких брендів, як IBM, UPS, Enron і ABC, Ренд викладає свою філософію дизайну та викладає свої технічні та творчі процеси, включаючи відносини з клієнтами та аудиторією.

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 16


8. Tibor Kalman: Perverse Optimist,  Peter Hall and Michael Bierut

У цій книзі розповідається про роботу, життя та ідеї американського дизайнера Тібора Калмана. Збірник культових робіт Colors досліджує його радикальну творчість, яка привела до його самопроголошеного статусу «аутсайдера» у світі графічного дизайну.

Читання цієї книги дасть вам змогу ознайомитися з деякими особливими ідеями Калмана щодо редакційного (комунікаційного) дизайну, реклами та професії дизайнера загалом; а також його робота в якості розкадрувальника, дизайнера продуктів, відеооператора та редактора.

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 18


9. The Form of the Book Book, Sara De Bondt and Fraser Muggeridge

З чіткою аналітичною метою ця книга під редакцією Сари Де Бондт і Фрейзера Маггеріджа об’єднує збірку есе про історію та можливі майбутні результати у форматі, який ми знаємо сьогодні як книгу.

Читайте також:  5 книжок з дизайну, які повинен мати кожен дизайнер

Це обов’язкове читання для тих, хто зацікавлений у кращому розумінні того, що може принести книжки в майбутньому, зі списком авторів, починаючи від теоретиків і дизайнерів, і закінчуючи істориками, включаючи таких як Кріссі Чарльтон, Кетрін де Смет, Джеймс Гоггін, Дженні. Енеквіст, Роланд Фрю, Коріна Нойеншвандер, Сара Готліб, Річард Холліс та Арманд Мевіс.

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 20


10. The Art of Looking Sideways,  Alan Fletcher

Більше ніж посібник із дизайну, Мистецтво дивитися збоку  є свідченням особливого погляду на світ британського дизайнера Алана Флетчера. У більш ніж сімдесяти розділах книга проливає світло на сміливий підхід Флетчера до білого простору, типографіки, кольору та зображення.

У ньому ви знайдете важливі уроки з важливих для британського дизайнера тем, таких як сприйняття, колір, типографіка, естетика, пропорції, стиль і креативність, серед інших сфер, які Флетчер розглядав у своїх дизайнах.

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 22


11. Forget All the Rules You Ever Learned About Graphic Design: Including the Ones in this Book,  Bob Gill

У цій парадигматичній книзі Боб Гілл ділиться своїм творчим процесом і особливим підходом до дизайну. Він не шукає рішення, він прагне досягти правильного способу обрамлення графічної проблеми, яку необхідно вирішити.

Відома своїми розважальними візуальними гачками, ця маленька книжечка досліджує дизайн як те, що відбувається після спілкування, підкреслюючи важливість концепції кожної роботи.

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 24


12. Printed Matter,  Karel Martens

Відомий голландський дизайнер Карел Мартенс є відомою фігурою в графічному дизайні завдяки своєму широкому спектру робіт, починаючи від комерційного дизайну і закінчуючи експериментами з вивчення геометричних і кінетичних конструкцій.

Спираючись на більш ніж шістдесятирічний досвід, у якому Мартенс створював усі види дизайнів, граючи з типографікою та кольором, щоб створювати композиції, які коливаються між дизайном і мистецтвом, ця книга є важливою для всіх, хто прагне зрозуміти інновації Мартенса у світі дизайну.

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 26


13. David King: Designer, Activist, Visual Historian,  Rick Poynor

З кар’єрою, яка охоплювала журналістику, фотографію, активізм та графічний дизайн, робота британського художника Девіда Кінга характеризується його прихильністю до соціальної справедливості та його особистими проектами, які стосувалися політичного клімату його часу.

У книзі Ріка Пойнора Designer, Activist, Visual Historian досліджуються деякі з найбільш знакових робіт з кар’єри Кінга, включаючи політичні проекти, як-от його плакати проти апартеїду та антинацистів, а також обкладинки для книг про комуністичну історію, а також обкладинки альбомів для таких груп, як The Who. і Джімі Хендрікс.

Читайте також:  Дизайнери та клієнти: як побудувати здорові стосунки

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 28


14. The Visual History of Type,  Paul McNeil

«Візуальна історія шрифту » — важлива книга для тих, хто прагне зрозуміти еволюцію типографіки. Написаний візуальним художником Полом Макнілом, він охоплює шістнадцяте століття до наших днів, досліджуючи деякі з найбільш знакових шрифтів у світі дизайну.

З більш ніж 320 гарнітурами, розташованими в хронологічному порядку, щоб допомогти зрозуміти їхню еволюцію, книга присвячена історії кожного з них, а також відмінним рисам, які характеризують кожну родину.

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 30


15. 100 Whites,  Kenya Hara

Як концепція, використання білого кольору в дизайні, як правило, приваблює різні підходи, які (часом) можуть бути суперечливими. Для когось це означає порожнечу, яку потрібно заповнити, а для інших це спосіб викликати простоту або витонченість.

Повертаючись до витоків японської естетики, яка характеризується використанням білого кольору, яке обертається навколо цілої культурної філософії, у цій продовженні книги Кенії Хари до White , японський графічний дизайнер пропонує читачам переглянути використання білого кольору в композиції та дизайн. Він ділиться тим, як експериментує з білими, що вони означають для його роботи та їхній вплив на сучасний дизайн.

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 32


16. A *New* Program for Graphic Design,  David Reinfurt

Розрахована на всіх, хто цікавиться дизайном, ця книга американського графічного дизайнера Девіда Рейнфурта є «підручником DIY», який поєднує основні концепції графічного дизайну з метою ознайомлення людей із цією сферою.

Протягом усіх розділів Reinfurt вводить різні педагогічні моделі, які допомагають читачам поєднатися зі світом графічного дизайну, спрощуючи такі поняття, як типографіка, гештальт та інтерфейс для широкої публіки.

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 34


17. Notes on Book Design,  Derek Birdsall

Кар’єра відомого британського редактора Дерека Бірдсолла охоплювала проекти від створення знакових дизайнів обкладинок книжок для м’яких обкладинок Penguin до неймовірних художніх книг про роботи Марка Ротко та Джорджії О’Кіф.

У власній книзі Бірдсолл оглядає свої найважливіші роботи. Охоплюючи майже п’ятдесят створених ним книг, він ділиться своїм творчим процесом, інноваціями тощо.

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 36


18. The Art of Graphic Design,  Bradbury Thompson

Нарешті, одна з найпопулярніших назв серед графічних дизайнерів. Вперше опублікований у 1988 році «Мистецтво графічного дизайну » легендарного американського дизайнера Бредбері Томпсона продовжує залишатися важливим текстом для навчання нових поколінь дизайнерів.

У ньому ви дізнаєтеся про творчий процес Томпсона, а також його різні методи, філософію на той час дизайну та ретроспективу його найбільш репрезентативних робіт, які були вирішальними у створенні унікального американського стилю дизайну.

18 основних книг з графічного дизайну, які варто прочитати у 2022 році 38


Джерело