Сила тіней в ілюстрації до книжки-картинки

Сила тіней в ілюстрації до книжки-картинки

Якщо ви хочете зробити свою ілюстрацію захоплюючою та незабутньою, зверніть увагу на тіні.

«Тихий луг». Ця робота створена Ейвіндом Ерлом, чиє декоративне, композиційне та настроєве використання тіней є легендарним, і чиї роботи я використовую виключно для цієї публікації.

Тіні захоплюють нас у найперших куточках нашого мозку. Вони роблять це настільки таємно, що ми іноді навіть не помічаємо, що це відбувається (хоча хто не відчуває ніжного трепету при вигляді плямистої тіні?). Ілюстратори, які вміють грати з тінню, знають, як створити настрій, а коли ви можете створити настрій, ви створюєте незабутню історію.

Де немає світла, там нема чого бачити. Там, де є світло, завжди тіні. Тінь розкриває форму. Тінь розкриває тривимірність, текстуру та глибину.


Використання тіні для створення часу в ілюстрації

Тіні на ілюстраціях із книжки з картинками можуть вказувати на джерело світла, а також на якість цього світла. Невже це сонце, джерело всієї яскравості, яскравіше якого немає нічого в світі природи? Це свічка, місяць, електрична лампочка? Це єдине джерело світла, де всі тіні падають в одному напрямку, чи це навколишнє світло, де тіні розмиті й неоднозначні? Це сонце над головою, сонце на заході, літнє сонце чи зимове сонце? Те, як ми використовуємо світло, не тільки підказує час, але й покращує відчуття місця.

«Ранковий туман» - довгі глибокі тіні на тлі свіжої яскравості, створеної нещодавно зійшовшим сонцем, із залишками світанку й ночі, які все ще залишаються тінню.
«Ранковий туман» – довгі глибокі тіні на тлі свіжої яскравості, створеної нещодавно зійшовшим сонцем, із залишками світанку й ночі, які все ще залишаються тінню.
«Вечір» - таємничий і емоційний твір... де джерело світла?
«Вечір» – таємничий і емоційний твір… де джерело світла?

Розміщення тіней у ваших ілюстраціях до книжки з картинками може розповісти глядачам про все це. За допомогою кожної з цих варіацій світла й тіні ви також можете створити власний унікальний настрій для кожного зображення. Не завжди чіткий настрій, тому що настрій може бути приголомшливим. Але настрій також тонкий, настільки тонкий, що ми часто не усвідомлюємо, що відчуваємо його. Але ми не можемо уникнути настрою так само, як не можемо уникнути емоцій … або тіней.

Читайте також:  UX ілюстрація об’єднує вміст, візуальні елементи та функції

Тіні — це фізика в дії, а настрій — біологія в дії, і між ними вони можуть генерувати потужну візуальну розповідь.

«Зима тихо»… Цей образ є захоплюючою візуальною вправою на контрасті. Яскраво яскраве проти сміливо темного. Органічні форми на тлі кутових, вертикальні проти діагоналі, дрібні деталі на тлі порожнього простору, тверді трикутники та м’які колони. Зверніть увагу, як тіні…
«Зима тихо»… Цей образ є захоплюючою візуальною вправою на контрасті. Яскраво яскраве проти сміливо темного. Органічні форми на тлі кутових, вертикальні проти діагоналі, дрібні деталі на тлі порожнього простору, тверді трикутники та м’які колони. Зверніть увагу, що тіні під карнизом сараю набагато темніше, ніж тіні на снігу, але такий самий глибокий тон тіні на корі дерев.

Ілюстрація — це все, щоб передбачати та керувати відповідями ваших читачів. Хтось може сказати, що йдеться про інструктаж та інформування, і це, безумовно, може бути. Але інструкції та інформація залишаються глухіми, якщо їх не подати на елегантному блюді емоцій та настрою. Пам’ять і емоції йдуть рука об руку.

Тіні – це басейни темряви і таємниці. Чим темніші басейни, тим глибше та захопливіше таємниця. Ваша темрява достатньо темна? Десь в ілюстрації завжди є простір для більш глибокої тіні. Особливо, якщо порівнювати з точками, смужками, плямами чи смугами яскравості. Тіні всюди. Ми затоплені і оточені тінями. Похмура під столом, темна сторона будинку на заході сонця, міська вулиця, куди сонце намагається досягти, хіба що в золоті раннього ранку. Калюжа тіні під ногами опівдні.

«Пасіння в мирі» - калюжі тіні під ногами опівдні.
«Пасіння в мирі» – калюжі тіні під ногами опівдні.

Без тіней ми позбавляємо наших читачів таємних гострих відчуттів, які роблять ілюстрацію чудовою. Без тіней ми вічно ілюструємо похмурий день. Похмурий день створює свій власний настрій, і він має своє місце в багатьох наративах… але чи вічний похмурий день є правильним настроєм для нашої історії?

Життя багате тінями. Грайте з тінями. Обійми тіні. Завжди пам’ятайте про тіні. Чим інтенсивніше тіні, тим вони смачніші. І чим інтенсивніше будуть тіні на вашій ілюстрації, тим смачніше буде книжка з картинками.

Читайте також:  Як ілюстрація додає емоції до UX
Я ще не зміг знайти назву цієї картини… але тут Ерл грає з діагоналями, використовуючи тонкі смужки яскравого світла, щоб підкреслити один напрямок, і широкі смуги глибокого відтінку, щоб підкреслити інший.
Я ще не зміг знайти назву цієї картини… але тут Ерл грає з діагоналями, використовуючи тонкі смужки яскравого світла, щоб підкреслити один напрямок, і широкі смуги глибокого відтінку, щоб підкреслити інший.

Про митця Ейвінда Ерла Amazon каже: «Графічна, але містична, яскрава, але загадкова робота американського художника Ейвінда Ерла є скарбницею тонких і мерехтливих протиріч. Від фантастичних фонів для класики Діснея, таких як « Спляча красуня », до сміливих експериментів у мультимедійному мистецтві, від амбітних комерційних анімацій до пишних і потойбічних олійних пейзажів — творчість Ерла завжди радує око та залучає уяву».

Концепт-арт сплячої красуні. Ейвінд Ерл був генієм-новатором за візуальною концепцією оригінальної «Сплячої красуні» Disney.
Концепт-арт Cплячої Красуні. Ейвінд Ерл був інноваційним генієм, який стоїть за візуальною концепцією оригінальної «Сплячої красуні» від Disney.