Поради провідних ілюстраторів щодо пейзажних ілюстрацій

Поради провідних ілюстраторів щодо пейзажних ілюстрацій

Ілюстратори Брайан Міллар, Кассандра Моноріол, Метт Джонсон та Майкл Драйвер розкривають свої техніки створення пейзажних творів у різних стилях.

Браян Міллар

Найкращі пейзажні ілюстрації використовують майстерну техніку, щоб зробити заяву. Твердження, обране художником, може стосуватися будь-чого: певної якості світла, настрою, пори року, співвідношення між об’єктами сцени тощо. Це твердження, ця точка зору, посилюється кожним рішенням художника. робить, і зрештою, глядач відчуває це, реагує на це і назавжди змінюється красою, яку зняв художник.

Мій процес змінюється та розвивається залежно від моїх інтересів, але сьогодні я зазвичай починаю свої ескізи на iPad Pro та Apple Pencil за допомогою програми Procreate.

Я буду досліджувати швидкі композиції ескізів, поки не прийду до ідеї, з якою хочу рухатися вперед. Я створюю більший ескіз у Procreate за допомогою цифрових олівців, а коли настане час малювати, я перейду до використання Photoshop на своєму iMac та Wacom Cintiq. Для малювання я використовую кілька індивідуальних пензлів, чутливих до тиску.

Спершу зафіксуйте пейзаж у простому візуальному виразі. Попрацюйте з великими простими фігурами і спробуйте відобразити відчуття пейзажу. Після того, як ви зафіксували свою композицію, ви можете починати розглядати більш складні та деталі по ходу.

Я малюю з життя, коли можу, і використовую опорні зображення, коли це можливо. Малювання з життя мене завжди дивує, тому що ви бачите нескінченну складність і дизайн, присутній у нашому світі. Малювання за посиланням допомагає мені точно вивчити і відобразити те, що я малюю. Це допомагає обґрунтувати мої твори, особливо ілюстрації, які не зображують реальну обстановку, яку я можу відвідати (наприклад, космос чи інопланетні світи чи спогади).

Створення захоплюючих пейзажів – це завжди процес дослідження, натхнення та техніки. Незважаючи на те, що етапи цього процесу часто виглядають однаково для всіх частин, кожен елемент представляє унікальні проблеми, які ви не знаєте, як вирішити миттєво. Зловити красу озера буде інакше, ніж спробувати відобразити красу пня. Знайти красу в повсякденному, здавалося б, буденному може бути серйозною проблемою, але якщо ви в змозі її вирішити, винагорода того варта.

На моїй ілюстрації Popgun Summers (показано тут), одна з технік, які я часто використовую, — це зосередження на настрої, який я намагаюся відобразити на своїй ілюстрації, перш ніж мій олівець потрапить на сторінку (або пером в даному випадку). Я зосереджуюся на настрої твору (часто знаходжу одну пісню, яка відображає відчуття, і граю її під час повторення), а потім малюю це відчуття.

З технічної точки зору, я завжди намагаюся розбити композицію на 3 частини: задній план, середній план і передній план. Це допомагає композиції відчувати себе більш керованою, і це дозволяє мені створювати визначні елементи в кожній частині: гірську вершину на задньому плані, суші в озері посередині та фігури на передньому плані, обрамлені навколишніми деревами.

Дуже часто я зберігаю колір до самого кінця свого процесу. Я схильний зосереджувати увагу на сильних сторонах кожного кроку свого процесу… коли я пишу олівцем, я зосереджуюсь на композиції. Коли я додаю до олівців чорно-білі значення, я зосереджуюся на освітленні. Нарешті, коли я зосереджуюся на кольорі, я вибираю, які кольори найкраще відображають загальний настрій і тон, до яких я прагну.

Читайте також:  4 поширені помилки, які допускають ілюстратори книжок

Пам’ятайте, що потрібен час і практика, щоб досягти точки, коли ви зможете намалювати пейзаж так, як ви хочете. Це гра з числами. Ви повинні докласти зусиль і попрактикуватися, створивши тисячі досліджень і малюнків, щоб побачити, як далеко ви зможете зайти. Кожен виконаний вами малюнок є кроком у правильному напрямку. Дотримуйтеся цього!


Метт Джонсон

Ландшафтне мистецтво, яким я захоплююся, складається з трьох ключових складових: відчуття глибини, деяка стилізація та очевидне відчуття чи історія. Пейзаж – це те, що ви перебуваєте в центрі, і ви відчуваєте, рухаючись. Отже, для мене найважливіше – це справжнє відчуття глибини та простору та відчуття, що йдеш через цей простір.

Мені подобається, коли відбувається якась стилізація чи абстракція. Це може бути з виразними позначками або спрощенням речей у формі блоків або ділянками текстури, спотворенням перспективи тощо. Мені подобаються ілюстрації, які впізнаються як реальне місце, але водночас працюють як абстрактні візерунки та форми.

Дивлячись на пейзажну ілюстрацію, я вважаю, що ви повинні відразу зрозуміти, як до неї ставиться ілюстратор, або в картині має відбуватися якась історія. Воно має повідомити щось глядачеві дійсно зрозуміле.

Малювати з життя, безумовно, найважливіше. Я в основному роблю ескізи, нотатки та еталонні фотографії на місці, а потім працюю з ними, коли повертаюся до студію. Мені подобається зображувати краєвиди, які я дуже добре знаю, з птахами та тваринами, яких я там бачив. Я буду робити багато ескізів і фотографій з різних ракурсів, а потім об’єднувати всі ідеї в одне зображення.

Я думаю, як намагатися відобразити те, як ви бачите краєвид у своїй пам’яті або в розумі. Я не думаю, що одноточкова фотографічна перспектива справді підходить для цього.

Люди мають набагато ширше поле зору, ніж більшість об’єктивів фотоапаратів, і відчувають, що речі рухаються в часі. Мені подобається поєднувати різні точки зору та речі, побачені в різний час, щоб відобразити це. Але стиснути все це в простий квадрат або прямокутник приємним чином складно. Це трохи схоже на головоломку, тому я витрачаю досить багато часу на планування. Ви повинні вирішити, що випустити, а що показати, і як ці речі будуть поєднуватися.

Восени минулого року я зробив кілька вітальних листівок для Reliefprint Press у техніці колажу, яка мені дуже подобається. Той, що вище, — це шлях через поля, звідки відкривається вид на затоку Маунтс, який я добре знаю, коли ходив і малював там багато разів.

Процес розпочався з невеликого ескізу ескізу для опрацювання композиції. Далі я вибрав колірну гамму для всієї серії: природний синій, зелений і сірий плюс жовтий і коричневий як акцентні кольори. Потім я намалював купу паперу різними елементами, які мені потрібні для картини. Такі речі, як рослини та листя, частини горобця, а також сухі текстури пензля та ділянки блокового кольору. Я вирізав усі необхідні фрагменти й погрався з їхніми позиціями на папері.

Читайте також:  Колір року Pantone 2022 в дизайні - Very Peri

Нарешті, я відсканував різні фрагменти та знову зібрав у illustrator, щоб зробити остаточний дизайн картки. Я використовував відсікаючі маски на своїх сканах, щоб імітувати розрізи паперу, а також додав кілька білих крапчастих відблисків. Оригінальний паперовий колаж був склеєний і пожертвований на благодійність, Hospital Rooms, і використаний для прикраси відділення NHS в Ексетері.

Я в основному малюю механічним олівцем, тому що вам не потрібно зупинятися і загострювати його, посередині. Я використовую багаторазовий, щоб він не пішов у кошик, коли закінчиться свинець. Мені подобається малювати й малювати на папері для картриджів, оскільки це недорого, але має трохи ваги та текстури.

Я малюю і малюю цілу купу речей, а потім сканую і збираю в Adobe Illustrator. Я думав спробувати iPad із Procreate, але мені надто подобається малювання та малювання на папері. Робота з папером набагато краща та швидша для планування та створення, тоді як цифрові інструменти я вважаю чудовими для обробки та редагування.

Добре думати про колір якомога раніше в процесі. Я люблю колір, але створення колірних схем – не моя сильна сторона. Моє відчуття кольору дуже невитончене і надане на свій розсуд, я просто повертаю все до одинадцятої.

Робота в модному бренді часто означала суворі обмеження на кольори, що мені дійсно допомагало. Дизайни повинні відповідати кольорам решти колекції, і ці колірні схеми створені дизайнерами, набагато більш талановитими в кольорі, ніж я.

Багато дизайнів для текстилю та аксесуарів друкуються трафаретним друку, тому ви можете бути обмежені максимум 3 або 4 кольорами. Менша кількість кольорів часто робить образ більш яскравим. Це також змушує вас бути більш креативними. Якщо у вас немає потрібного кольору для чогось доступного, ви повинні подумати, як це обійти, це все одно матиме візуальний сенс. Це може створити багато цікавих стилізацій та химер.

Найкраща порада, яку я можу дати щодо пейзажів (або будь-якого зображення) — почати з невеликого ескізу, щоб отримати набір композиції. Зображення ніколи не вийде, якщо композиція неправильна, і її важко змінити, коли ви почали.

Зробіть ваш ескіз якомога меншим – максимум два-три дюйми в ширину. У такому масштабі ви не можете загубитися в деталях і не можете не побачити всю картину відразу, як ви її малюєте. Мета полягає в тому, щоб розташувати, як основні елементи будуть поєднуватися один з одним. Якщо це піде не так, зробіть ще і ще. Спробуйте кілька різних варіантів.

Потім ви можете збільшити мініатюру на більшому аркуші, на комп’ютері або на іншому, що ви використовуєте для готової роботи. Я вважаю, що робота над композицією дуже малого плану завжди дає мені більш живий і приємний результат.

Дивіться більше робіт Метта на mattillustration.uk


Кассандра Моноріоль

Головна якість – передавати відчуття простору. Величезні або більш інтимні, з більшою чи меншою глибиною. Використовую аналогові та цифрові методи; спочатку малюю, а потім сканую малюнок. Я працюю над кольором і додаю інші відскановані елементи. Я малюю на місці, але, звичайно, роблю це не часто, залежно від тематики проекту. Мені подобається працювати зі своїми власними фотографіями, я використовую стокові зображення, а також багато журналів і книг.

Читайте також:  16 прикладів ілюстрацій веб-дизайну

Я вважаю, що найважливіше черпати з життя, де це можливо. Те, як ви дивитеся на пейзаж, як ви зосереджуєтесь на чомусь чи ні, відчуття, яке ви відчуваєте перед фоном і першим планом, і вашим кадруванням.

Спробуйте передати почуття, загальне враження та знайдіть деталь, яка зробить це зворушливим. Ось де малюнок може обдурити, якщо я можу сказати, і привнести елемент або щось інше, що може бути не таким у реальному житті.

Це малюнок, який я зробила кілька років тому для MM Lafleur, де я повинна намалювати одну з їхніх моделей та одягу в місті Остін. Я шукала фотографію пейзажу пустелі Техасу і додав на задньому плані форму міста, а також самого персонажа. Тоді я це інтерпретувала. У моєму процесі багато колажів, до етапу малювання. Я складаю зображення, яке викликає у мене бажання намалювати його.

Я малюю своїм пензлем. Отже, колір існує з самого початку і є частиною процесу. Я також використовую білий фон свого паперу як колір.

Дивіться більше робіт Кассандра на cassandremontoriol.com


Майкл Драйвер

Я вважаю, що правильно налаштувати масштаб завжди досить важко, а також знайти баланс між деталізацією та занадтою кількістю деталей. Я дійсно намагаюся багато гратися з масштабом, і я думаю, що дуже важливо, ілюструючи сцену, думати про те, як ілюстрація може бути використана таким чином, коли вона не просто намагається зробити те, що може зробити фотографія.

Нещодавно я працював над цими фрагментами ( зверху та знизу ) для Culture Trip для статті про Вабі Сабі , мені довелося зробити кілька гірських сцен для статті. Я вважаю, що дійсно хороший спосіб наблизитися до дерев і листя на відстані – намалюйте це акрилом на щільному папері, а потім розірвіть папір і відскануйте його. Це створює дійсно цікаву текстуру і дозволяє мені підійти до форми зовсім по-іншому, ніж я б її малював.

Усі мої композиції починаються як мініатюри, я намагаюся знайти щось цікаве в макеті зображення, перш ніж почати працювати.

Мій загальний процес починається з того, що я роблю грубі мініатюри, потім я трохи більше обробляю зображення, перемалюю важливі деталі, такі як персонажі та фрагменти архітектури, а потім розфарбовую зображення, це може зайняти деякий час. Мій улюблений етап створення зображень — це досліджувати, мені подобається початкова стадія ідей, а потім розробка, як додати цікаву палітру.

Спробуйте визначити, що є важливим у композиції, і побудуйте все інше навколо цього, подумайте, як ви можете посилатися на місце та перевернути це з ніг на голову.

Дивіться більше робіт Майкла на michaeldriver.co.uk

джерело