9 типів логотипів і як їх ефективно використовувати

9 типів логотипів і як їх ефективно використовувати

Ви можете не усвідомлювати, якою мірою логотипи є частиною нашого життя. Подивіться навколо себе — один у верхньому куті екрана, можливо, один на вашому черевику, і, безумовно, багато іншого ви побачите.

Ці фірмові знаки, з’являються збоку автобуса чи у вигляді крихітних значків на наших екранах, є важливим активом для кожного бізнесу. Вони використовуються, щоб уявити ідентичність бренду та виділити їх серед конкурентів. Хороший логотип буде не тільки точно відображати бренд і його характер, але також буде запам’ятовуватися і добре працювати в різних контекстах.

Створюючи , власний логотип враховуйте різні форми, які може мати логотип. Тут ви знайдете дев’ять різних типів логотипів, а також поради щодо їх використання для створення виграшного дизайну, від окремого візуального символу до простого тексту або різних комбінацій обох.

9 типів логотипів

  1. Словні знаки/логотипи

  2. Форми листів

  3. Логотипи букв/вензель

  4. Символи логотипу/фірмові знаки/малюнкові знаки

  5. Абстрактні знаки логотипу

  6. Талісмани

  7. Емблеми

  8. Комбіновані знаки

  9. Динамічні позначки

9 types of logos

1. Словні знаки/логотипи

Словні знаки (вони же логотипи) складаються з назви компанії, написаних певним шрифтом. Хоча це може звучати дуже просто, як сказав Стів Джобс: «Просте може бути складніше, ніж складне». Щоб успішно навчитися створювати логотип , потрібно приділяти додаткову увагу кожній дрібниці.

Якщо ви шукаєте словесний знак, ви можете скористатися кількома маршрутами. Деякі бренди створюють власний шрифт спеціально для свого логотипу, як-от Coca-Cola. Однак це займає час і вимагає навичок професійного дизайнера. Крім того, ви можете вибрати шрифт логотипу , який відображає атмосферу вашого бренду. Сучасні дизайни логотипів , наприклад, зазвичай використовують гладкий шрифт без засічок, тоді як модні дизайни логотипів можуть вимагати більш складних шрифтів. Подумайте, чи використовувати всі великі літери, малі літери чи комбінацію, а також додайте спеціальні символи чи колір до свого логотипу.

Словний знак є чудовим вибором для брендів із привабливими назвами або тих, хто хоче розповсюдити своє ім’я у світі, оскільки їх логотип буде з’являтися у всіх маркетингових матеріалах.

Приклади: Wix, Coca-Cola, Subway, Casper, Kellogg’s, eBay і West Elm.

Wordmark logo example


02. Листи

Літерформи — це однолітерні логотипи, які містять лише першу літеру назви компанії. Часто бренди мають додаткову версію свого логотипу, яка містить повну назву компанії (як пояснювалося вище), яку називають словесною маркою або логотипом, яку можна використовувати в різних випадках.

Оскільки логотипи буквеної форми невеликі, їх легко масштабувати. Навіть якщо вони використовуються в мініатюрних розмірах, вони, ймовірно, залишаться впізнаваними, особливо якщо вони мають досить простий дизайн без зайвої кількості деталей. Це робить їх ідеальними для значків програм, фавіконок, зображень профілю в соціальних мережах тощо.

Як правило, логотипи у формі букв є хорошим вибором для брендів, які вже досить відомі. Інакше може бути складно змусити людей дізнатися й запам’ятати назву вашої компанії. Вони також корисні для брендів із довгими назвами.

Приклади: Facebook, McDonald’s, Netflix і Pinterest, Uber і Beats.

letterforms logo example


03. Логотипи букв/вензель

Літерні знаки (він же логотипи монограми) — це типографічні логотипи, які складаються з ініціалів бренду. У більшості випадків бренди, які мають логотипи монограм, під час розмови посилаються на їх скорочену версію, як-от IBM і NASA (коли ви востаннє чули, як хтось сказав National Aeronautics and Space Administration?).

Читайте також:  UX ілюстрація об’єднує вміст, візуальні елементи та функції

Подібно до згаданих вище типів логотипів, літерні знаки також можна створити за допомогою спеціального шрифту або знайти шрифт, який успішно передає ідентичність вашого бренду . Обов’язково враховуйте різні параметри типографіки, як-от кернінг (відстань між літерами), ширину, вагу та стиль (наприклад, жирний або курсив).

У певних галузях, бренди зазвичай використовують скорочену версію своєї назви. Якщо ви працюєте в рамках цього, ви можете дотримуватися норми і створити логотип з буквеним знаком. Літерні знаки також є звичайним вибором для брендів із довгими назвами, які хочуть бути більш запам’ятованими за допомогою скороченої версії.

Приклади: HBO, IBM, NASA, CNN, HP і Louis Vuitton.

monogram logo example


04. Символи логотипу/фірмові знаки/малюнкові знаки

Символи логотипу (він же брендові знаки або графічні знаки) — це графічні значки, символи або зображення, які відображають ідентичність або діяльність бренду. Зазвичай ці типи логотипів представляють об’єкт із реального світу. Деякі з найкращих логотипів із використанням символів – це такі, що ви миттєво знаєте, який це бренд, щойно ви їх бачите.

Якщо ви вирішили вибрати графічний знак, подумайте, що буде символізувати ваш бренд. Ви хочете, щоб воно було буквальним відображенням вашого імені, як Apple? Його також можна використовувати, щоб тонко підказати цінності або повідомлення вашого бренду. Зверніть увагу, наприклад, на те, як птах Twitter звернена вгору, що символізує надію та свободу.

Знайти ідеальне зображення для символу логотипу може бути складно, особливо якщо ви досить новий бренд. Імовірно, ви не тільки будете розвивати, змінювати та додавати нові продукти з часом, але також може знадобитися час, щоб клієнти впізнали ваш логотип і з’єднали його з вашим брендом. У цьому випадку розгляньте можливість включення вашого імені в логотип (див. комбінаційні позначки нижче).

Окрім того, що ви вибрали символ, який розвивається разом із вашим брендом, важливою порадою щодо дизайну логотипу є переконатися, що ваш дизайн завжди залишатиметься позачасовим. Хоча це може бути спокусливим створити графічний логотип, який є модним і «сучасним», вам не потрібно створювати новий логотип через кілька місяців, щоб залишатися актуальним.

Плюс використання цих типів логотипів полягає в тому, що вони допомагають встановити сильний тон голосу. Як тільки ваша компанія отримує визнання, добре розроблений символ логотипу може стати дуже незабутнім.

Приклади: Shell, Apple, Twitter, Target, Instagram і Snapchat і Вища ліга бейсболу.

Logo symbols example


05. Абстрактні знаки логотипу

Це логотипи на основі зображень, які використовують абстрактні форми для відображення бренду компанії. На відміну від графічних знаків, які представляють реальний об’єкт, абстрактні логотипи є більш метафоричними.

Оскільки вони не зображують конкретний впізнаваний об’єкт, абстрактні логотипи дають вам можливість створити щось надзвичайно унікальне. Якщо ви обираєте цей тип логотипу, точніше визначте основні цінності вашого бренду. Експериментуйте з відображенням їх у простій геометричній формі, яка викличе потрібні емоції та повідомлення. Наприклад, логотип Airbnb нагадує не лише літеру «А», але й знайомий значок «місцезнаходження», а також абстрактну форму перевернутого серця.

Читайте також:  12 тенденцій графічного дизайну та ілюстрацій в 2022 році

Якщо ви вирішили створити цей тип логотипу, переконайтеся, що ви зміцнили ідентичність свого бренду та точно знаєте, що саме ви хочете донести до своєї аудиторії. Крім того, абстрактний логотип може бути хорошим вибором для світових брендів, чиї назви погано працюють на різних мовах.

Приклади: Airbnb, Chanel, Nike, Olympics, Google Drive, Adidas і Pepsi.

abstract logo example

06. Талісмани

Логотипи-талісмани складаються з ілюстрованих символів, які виконують роль візуальних уявлень або «послів» бренду. Вони можуть бути будь-якими, від вигаданих істот до реальних людей, якщо вони відображають ідентичність бренду.

Талісмани можуть бути хорошим способом залучення клієнтів до вашого бренду, оскільки люди, як правило, природно резонують з іншими людьми або персонажами. Ви також можете використовувати талісман, щоб створити веселу, грайливу атмосферу, яка сподобається вашій аудиторії, що пояснює, чому компанії, орієнтовані на дітей та сім’ї, часто використовують цей тип логотипу. Подумайте, чи підходить вашому бізнесу мати талісман, і якщо так, то як ви можете використовувати його, щоб надіслати правильне повідомлення.

Завдяки своїй загалом доброзичливій, привабливій натурі талісмани можуть добре працювати при розробці соціальних мереж і маркетингових кампаній. Однак зверніть увагу, що вони часто складаються з більшої кількості деталей, ніж стандартний логотип, тому може знадобитися спрощена версія для невеликих розмірів, як значки або візитки.

Приклади: Michelin Man від Michelin, Colonel Sanders від KFC, Cap’n Crunch, Tony the Tiger від Kellogg’s і Mr. Peanut від Planters.

mascot logo example

07. Емблеми

Емблеми, також відомі як логотипи значків, зазвичай нагадують герби. Вони поєднують текст і символічні зображення, щоб утворити багато прикрашені конструкції з традиційним відчуттям.

Якщо ви думаєте, чи підходить емблема для вашого бренду, подумайте про галузь, у якій ви працюєте. Хоча немає правил, цей тип логотипу особливо популярний серед університетів, спортивних команд і брендів кави. Сучасна тенденція логотипу — це сучасний погляд на емблему, вибираючи більш мінімальний підхід, який зазвичай включає векторні ілюстрації та чисті лінії.

Емблеми також можуть дати вам простір, необхідний для додавання гасла, що відображає повідомлення вашого бренду. Створюючи емблему, враховуйте, що через складні деталі цей тип логотипу може бути менш універсальним і не завжди добре працює в меншому масштабі. У таких випадках можна створити простішу альтернативу.

Приклади: Starbucks, Stella Artois, Harley-Davidson, NFL, Warner Brothers, Manchester United.

emblem logo example


08. Комбіновані знаки

Цей тип логотипу поєднує (сюрприз, сюрприз) зображення зі словами. Наприклад, комбінований логотип може складатися з значка зі словесним знаком або талісмана з буквеною формою тощо. Деякі бренди мають один основний логотип у вигляді комбінованого знака, але час від часу розділяють текст і зображення, щоб краще відповідати різним контекстам.

Комбіновані знаки дуже популярні серед брендів усіх галузей, оскільки вони надзвичайно універсальні. Ви можете створити ряд варіацій свого логотипу та використовувати їх для різних цілей, забезпечуючи при цьому чітку та цілісну візуальну мову. Наприклад, зверніть увагу на те, як Lacoste використовує їх комбінований знак на дизайні свого веб-сайту , тоді як більшість їхніх продуктів містить лише улюбленого та впізнаваного зеленого крокодила.

Читайте також:  Як створити обкладинку для подкасту

Для компаній, які ще не добре відомі, комбіновані знаки можуть стати чудовою відправною точкою, допомагаючи створити впізнаваність бренду. З часом ви матимете свободу використовувати лише текст або лише піктограму, залишаючись при цьому впізнаваними. Крім того, підтримка тексту значками, символами та іншими формами зображень допомагає потенційним клієнтам зрозуміти, що таке ваш бренд.

Приклади: Taco Bell, Toblerone, Dropbox, CVS, Dove і NBC.

combination mark logo example


09. Динамічні позначки

Коли справа доходить до розуміння типів логотипів і того, який із них підходить саме вам, динамічні логотипи є унікальною аномалією, оскільки вони можуть приймати різні форми. Це може здатися дивним, оскільки загальним правилом дизайну логотипів є послідовність, однак саме це робить динамічні логотипи настільки універсальними. Саме завдяки цій послідовності динамічні логотипи процвітають. Ці типи логотипів вимагають базової основи, яка служить основним мотивом, який з’явиться в будь-якій версії логотипу.

Наприклад, згадайте, коли ви відкриваєте свій веб-переглядач Google, і ви бачите знайомий логотип, який раптом характеризує історичні особи, свята чи урочистості, але ви завжди знаєте, що це Google. Їхній бренд має достатньо впливу, щоб перетворити їхній впізнаваний логотип у різні конфігурації, які не тільки актуальні та вчасні, але й продовжують зміцнювати повідомлення про бренд.

Ще один чудовий приклад логотипу динамічного знака — символ «H» Гіларі Клінтон. У своїй оригінальній формі логотип має патріотичну червону, білу та синю кольорову палітру, яка урізноманітнилася на багато інших варіацій, що допомогло дуже ефективно передати її передвиборче повідомлення та основні цінності.

Обидва ці приклади показують, що динамічний логотип — це не просто випадковий вибір піктограм або зображень, які поспішно зібрано разом, а продуманий і стратегічний підхід до дизайну, який ефективно повідомляє, що таке бренд.

Це особливо ефективно для брендів, які самі по собі є динамічними. Якщо ви працюєте в творчій індустрії та хочете залишатися свіжим та інноваційним, цей тип логотипу може вам підійти. Однак намагайтеся не захоплюватися постійними змінами та адаптаціями вашого логотипу, оскільки, коли клієнти починають створювати позитивні асоціації з вашим брендом, ви хочете, щоб вони підтримували цей зв’язок. Пам’ятайте, що незалежно від того, який тип логотипу ви виберете, послідовність завжди є ключовою.

Приклади: MTV, Хіларі Клінтон, Google, Nickelodeon і Virgin.

dynamic marks logo example

Зробіть свій власний

Який би тип логотипу ви не вибрали, пам’ятайте, що продуманий дизайн не тільки піднесе ваш бренд, але й гарантує, що клієнти довго запам’ятають ваш логотип. З часом у споживачів виникнуть позитивні асоціації з вашим логотипом і вашим брендом, що в кінцевому підсумку додасть цінності та довіри.