Приховані витрати мінімалізму в дизайні

Мінімалізм – це тренд, який значною мірою визначив найкращу частину останнього десятиліття. Його популярність стала реакцією на велику кількість важкого стилю, який йому передував.

Він запропонував простіший і чистіший напрямок дизайну для веб-сайтів та інтерфейсів. Веб-дизайн та дизайн додатків стали менш складними з точки зору стилю, що прискорило час розробки та призвело до цифрових продуктів, які завантажувалися швидше.

Як напрямок дизайну мінімалізм існує вже давно. Незалежно від того, чи оглядаєтеся ви на дизайн продуктів і компанії, такі як Braun , чи на архітекторів-модерністів, таких як Міс ван дер Рое , дизайнери завжди шукали натхнення до простих форм.

Останнім часом саме впровадження iOS 7 дійсно відштовхнуло дизайнерів від багатих стилів та ефектів, до яких ми так звикли. Apple намагалася створити інтерфейс, який відображав би дизайн самого апаратного забезпечення продукту Apple. У результаті кнопки замінили тонкими двозначними піктограмами, невелику диференціацію між елементами та загальну відсутність будь-яких відчуттів: це було суворим і суворим. З тих пір iOS зробила деякі покращення, але все ще вибрала напрямок, який максимально позбавляє деталей.

image1

Apple завжди є інтригуючим прикладом, коли справа доходить до мінімалізму в цілому. Це піднімає важливі питання щодо естетики та досвіду користувача. Як компанії, їхні продажі значною мірою залежать від редукціоністської техніки. Вони продають продукти через уявну простоту; створити щось, на що будь-хто зможе подивитися і зрозуміти, як це працює і як ним користуватися. Такі рішення, як видалення гнізда для навушників, портів вводу-виводу та кнопки «Додому», є довгостроковими рішеннями для подальшої роботи для досягнення цієї мети. Це те, на чому була заснована Apple, і чому вона створила чудові зручні для користувача продукти, такі як iMac G3.

Читайте також:  Розробка дизайну персонажів та поради щодо дизайну персонажів

зображення 4

Але коли ви починаєте глибше заглядати в мінімалістичний напрямок дизайну Apple, стає зрозумілим, що естетика є, безумовно, найважливішим фактором, що впливає на продажі, і це щось на кшталт одержимості. Мінімалістичний підхід Apple до дизайну продуктів і програмного забезпечення дуже «один для всіх». На рівні продукту та програмного забезпечення це коштує користувацького досвіду. Наприклад, миші та клавіатури Apple гарні, але пропонують найгіршу ергономіку, яку коли-небудь розробляли. Гладкі, низькопрофільні конструкції змушують зап’ястя та руки лежати в неприродному положенні і з часом можуть піддавати їх значному навантаженню. Порівняйте це з пропозицією Microsoft, яка виглядає як більш збалансований дизайн, який є простим, але ергономічним.

зображення 6

Ви також можете подивитися на такі продукти, як iPod Shuffle 3-го покоління, у якому вилучено кнопки паузи/попереднього/наступного треку заради мінімалізму. Це повністю позбавило його простоти використання, замінивши його на щось, що було естетично привабливим, але без будь-якої уваги для кінцевого користувача. Відомо, що не тільки Apple застосовує мінімалізм у такий екстремальний спосіб. Від видавців журналів до автомобільних компаній, він у тій чи іншій формі присутній майже в усіх галузях. Це бажаний стиль для споживачів, що створює стимул для компаній виробляти продукти, які відповідають цим критеріям.

зображення 3

І здавалося би Apple зробила би висновки зі своїх невдач застосовуючи мінімалізм і одночасно прибираючи потрібну функціональність, проте ні – з’являється Magic Mouse. Що не так з цим продуктом?
На перший погляд це типово гладкий периферійний пристрій Apple. Проблема в тому, коли вам потрібно зарядити його, і в цей момент він миттєво стає марним. Порт Lightning розташований у нижній частині миші, що робить пристрій непридатним для використання під час заряджання
– те, що продовжує щодня приголомшувати користувачів. Просто знайдіть «найгірший дизайн Apple» у Twitter, і ви побачите незліченну кількість фотографій перевернутих Magic Mouse.
Apple Magic Mouse charging upside down with Lightning cable

Читайте також:  Як створити обкладинку для подкасту

Найдивніше, що Apple вирішила дотримуватися непопулярного дизайнерського рішення, коли цього року випустила нову чорну версію Magic Mouse.


Компроміси мінімалізму в дизайні продуктів майже такі ж, як і в цифрових продуктах і веб-дизайні. Стало нормою доводити мінімалізм до крайнощів, а не представляти більш збалансований дизайн. Це часто призводить до неефективних колірних схем, відсутності диференціації елементів, поганої доступності та неприємних методів навігації.

Основні дії часто важко помітити, використовуючи чорний/сірий колір та неоднозначні значки без супровідних текстових міток. Типографіка вмісту часто занадто мала, що створює проблеми з доступністю для великої кількості користувачів і відвідувачів.

Саме ці дизайнерські рішення стають руйнівними і можуть мати глибокий негативний вплив на користувачів, особливо тих, хто найбільше потребує відповідних міркувань доступності.

Мінімалізм завжди буде в першу чергу про естетику. Йдеться про те, щоб відібрати від дизайну, а не додати до нього, і прийняти обґрунтовані дизайнерські рішення. Відомий архітектор Френк Гері одного разу назвав мінімалізм «глухим кутом». У цьому короткому інтерв’ю він підкреслює, як мінімалізм позбавляє дизайн від усіх емоцій і почуттів і завжди прямує до крайнощів.

Як дизайнеру, це складне завдання. З одного боку, це бажана тенденція з красивим візуальним напрямком, яка може бути вражаючою, якщо реалізувати її ретельно. З іншого боку, питання полягає в тому, чи мають естетичні міркування відігравати таку велику роль у дизайні цифрового продукту. Оптимальний дизайн для доступності та простоти використання рідко потрапляє в рамки мінімалізму.

Читайте також:  Що таке система проектування (дизайн система)?

Це говорить про те, що його слід обмежити насамперед візуальними областями дизайну; не області, в основі яких лежить зручність використання. Це також включає користувацькі інтерфейси, веб-сайти та фізичні продукти. Більше за все, мова йде про те, щоб знайти баланс у дизайні, а не довести його до крайнощів, будь то мінімалізм чи максималізм.