Графічний дизайн. Тренди 2023 року. 15 прикладів

Графічний дизайн. Тренди 2023 року. 15 прикладів

Щоб підготувати вас до нового року, ми зібрали кілька найкращих і найсміливіших трендів графічного дизайну 2023 року

У світі графічного дизайну рік — це довгий термін. Деякі стилі приходять і йдуть, а інші розвиваються з часом. Перевірені та надійні методи відкривають місце новим технологіям, і те, що було популярним десять років тому, сьогодні може виглядати застарілим.

Отже, яке майбутнє чекає на графічний дизайн? Щоб підготувати вас до нового року, ми зібрали кілька найкращих і найсміливіших трендів графічного дизайну 2023 року.

Тренди графічного дизайну в 2023 році:

 1. Експресивна типографіка
 2. 3D дизайн
 3. Нестандартна типографіка
 4. Мінімальний вінтаж
 5. Фірмові ілюстрації
 6. Друк фольгою
 7. Фотографія, що виділяється
 8. Рух
 9. Бруталізм
 10. Утилітарний дизайн
 11. Плоский дизайн
 12. Засічки
 13. Виразний мінімалізм
 14. Максималізм
 15. Сучасна природність

А тепер більш детально)

1. Експресивна типографіка

Типографіка є одним із найважливіших елементів графічного дизайну. Хоча текст в основному використовується для передачі повідомлення, дизайнери розсувають межі того, наскільки далеко вони можуть зайти, щоб додати додаткові символи в ці букви.

Графічний дизайн. Тренди 2023 року. 15 прикладів
https://dribbble.com/shots/16015098-Choowee-strikes-back/attachments/7855852?mode=media

У 2023 році доступне програмне забезпечення для створення шрифтів, як-от Glyphs , означає, що будь-хто зможе легко створити власний шрифт. Це призвело до напливу шрифтів, які «порушують правила» на вибір. Незалежно від того, чи шукаєте ви шрифт, який би додав вашому дизайну індивідуальності, чи хочете зробити заяву про себе, обов’язково знайдеться оригінальний шрифт, який підійде вам.

link
link

2. 3D дизайн

За останні роки програмне забезпечення для 3D-ілюстрацій пройшло довгий шлях. Такі інструменти, як Cinema 4D і навіть найновіші оновлення від Adobe, дають змогу зануритися у 3D-світ і почати створювати власні тривимірні твори мистецтва. І хоча минулого року мова йшла про реалістичні пропорції, художники розширювали межі можливого з 3D-дизайном.

link
link

Однак пам’ятайте, що 3D-дизайн не обов’язково обмежується лише цифровими творами мистецтва. Ви також можете використовувати його для дизайну продукту, архітектури та навіть ілюстрацій (наприклад, виготовлення паперу). Використовуєте 3D-персонажа для своєї команди замість стандартних портретів? Чому ні? Перетворити певну фразу в 3D замість того, щоб вводити її в Arial? Абсолютно!

link

Незалежно від вашої сфери, ймовірно, є спосіб включити 3D-мистецтво у свою роботу.

3D-ілюстрована ihop-вантажівка зі стопкою млинців на найкращих
link

3. Нестандартна типографіка

Ручні написи та спеціальні шрифти існують уже давно, але тепер ми бачимо, як все більше і більше великих брендів використовують їх у своїх дизайнах. Коригуючи наявні літери або створюючи нові шрифти з нуля, написи від руки можуть додати вашій дизайнерській роботі унікальний родзинку та дати вашим зусиллям щодо брендингу справжній поштовх у творчості та характері.

link

Тому щоразу, коли ви створюєте нову типографіку, словесний знак або будь-що, пов’язане з типографікою, подумайте про будь-які зміни, які ви можете внести, щоб зробити його «єдиним у своєму роді».

link
link

Хоча з деякими з найпопулярніших шрифтів у графічному дизайні майже заборонено грати та налаштовувати їх під свої потреби, шрифти існують, щоб працювати разом із вашим дизайном. Тож не соромтеся налаштовувати їх будь-де та як завгодно.

link
link

4. Мінімальний вінтаж

Багато з нас сумують за «старими добрими часами», коли йдеться про музику, моду та дизайн. Це не тільки нагадує нам про певні щасливі часи нашого життя, але також існує широко поширена думка, що художники та дизайнери вкладали більше серця та душі у свою роботу «тоді». Вінтажний стиль дизайну відсилає до простіших часів, коли все робилося вручну з увагою до деталей.

Читайте також:  UX ілюстрація об’єднує вміст, візуальні елементи та функції
https://dribbble.com/shots/18750456-Snail-Mail-Social-Club-Membership-Card
https://dribbble.com/shots/15542047-Motel-Ephemera/attachments/7323235?mode=media
https://dribbble.com/shots/17022344-Lang-Beer-Co-Badges/attachments/12104546?mode=media

У той час як тренд мінімалізму існує вже кілька років, підтренд вінтажного мінімалізму починає набирати популярності. Цей гібридний підхід поєднує найкраще з обох світів, видаляючи непотрібні елементи та залишаючи лише найнеобхідніше. Результатом є чистий, вишуканий і позачасовий дизайн.

https://dribbble.com/shots/17433327-BBCo-Patch-Pack/attachments/12563188?mode=media

5. Фірмові ілюстрації

Ілюстрації брендів отримали великий поштовх після того, як такі бренди, як Dropbox і Mailchimp, інвестували у власні стилізовані ілюстрації брендів, вони також набувають популярності серед менших брендів.

G_WEB_01
https://hueso.co/work/gatorade_mex

Якщо все зроблено правильно, ці фірмові стилі ілюстрації настільки оригінальні та унікальні, що вони можуть швидко стати синонімами самих брендів, навіть якщо їх відокремити від логотипу. Google, наприклад, використовує цей стиль дизайну у своїх знаменитих «дудлах Google».

дудл google, на якому зображено дівчину, що біжить із дикою природою
https://www.behance.net/gallery/103157265/Google-Doodle-for-Celebration-of-Embroidery-Shirt-Day?tracking_source=search_projects%7Caztec+google+doodle

Навіть персональні бренди тепер використовують спеціально створені ілюстрації та піктограми, щоб розширити можливості свого бренду та створити власний унікальний вигляд і відчуття.

https://dribbble.com/shots/19740310-SNASK-Doodles
https://dribbble.com/shots/18953348-
https://www.behance.net/gallery/83977209/Robots-Moderna

6. Друк фольгою

Одним із найбільших трендів графічного дизайну 2023 року є друк фольгою. Хоча градієнти повертаються останніми роками, фольга пропонує унікальний спосіб додати ще трохи розкоші та стилю вашим друкованим матеріалам. Для брендів друк фольгою може допомогти додати виробам відтінок класу та витонченості.

https://dribbble.com/shots/8576013-Save-the-Date/attachments/842730?mode=media

Існують практично безмежні можливості використання фольги, і наші індивідуальні візитні картки з фольги є прикладом цього. Наприклад, ви можете використовувати повністю золото, щоб надати виробу вигляду вишуканості, або ви можете використати різнокольорову фольгу, щоб зробити його більш футуристичним.

https://dribbble.com/shots/15389229-Cache-Bottle-Details/attachments/7153191?mode=media
https://dribbble.com/shots/10726994-Night-Cat/attachments/2398141?mode=media

7. Фотографія, що виділяється

Фотографія є важливою частиною дизайну, як онлайн, так і офлайн. Важливо використовувати фотографії, які відповідають повідомленню, яке ви намагаєтеся донести. У минулому це часто означало використання стокових фотографій, які були плоскими та неживими. Але зараз все більше і більше дизайнерів використовують власні оригінальні фотографії або знаходять креативні способи використання наявних фотографій.

KolkataChaiCo-MikeyLikesIt-IcecreamCampaign-BadalPatel
https://www.bybadal.com/designwork/kolkata-chai-co

Це може бути будь-що: від фотографії на всю сторінку в журналі до зображення на головному банері на веб-сайті. І все частіше використовуються не лише фотографії продуктів, але й фотографії людей, природи та інших речей, які можуть допомогти розповісти історію чи викликати емоції.

https://dribbble.com/shots/14669213-Luxury-Sports-Tennis-Layout

Ця тенденція збережеться лише в найближчі кілька років, оскільки компанії намагатимуться виділитися серед конкурентів. Ми можемо очікувати більш інноваційного використання фотографії, включаючи 3D-зображення, інтерактивні елементи та навіть AR та VR.

https://visualjournal.it/theatredelaville

8. Рух

Протягом багатьох років статичні зображення були логічним засобом реклами на вулиці. Але змусити його «рухатися» вважалося чимось магічним.

гучний яскравий анімований шрифт
https://dribbble.com/shots/16174007-Kinetic-Typography

Сьогодні прогрес у технології дизайну дозволив створювати високоякісні рухомі зображення, які можна використовувати як для внутрішньої, так і для зовнішньої реклами. Тепер ви можете побачити маленькі рекламні щити на автобусних зупинках, біля торгових центрів або випадково розміщені на міській площі. Брендам більше не потрібен мільйонний бюджет, щоб продемонструвати свій бренд у русі. І, роблячи це, створюють нові рівні глибини для споживачів.

Читайте також:  10 найкращих тенденцій графічного дизайну в 2022 році за версією Dribbble
https://dribbble.com/shots/17559699-Move-On-Up
https://dribbble.com/shots/15522562-Simple-Colorful-Illustrations/attachments/7301463?mode=media

Коли Мітч Паоне, партнер і креативний директор DIA Studio , отримав запитання: «Чому все-таки рух такий важливий?», він відповів: «На поверхневому рівні статичне зображення не може конкурувати з циклічним GIF. На глибшому рівні рух створює ідентичність, подібно до того, як ми можемо ідентифікувати танцюриста сальси та танцюриста хіп-хопу. Танцюрист може бути тим самим, але їхні рухи розповідають історію».

шрифт alecs ice cream тане і стає кулькою для морозива
https://dribbble.com/shots/16605700-Alec-s-Ice-Cream-Logo-Animation/attachments/11633704?mode=media

9. Бруталізм

Бруталізм у дизайні характеризується його грубістю та незавершеністю. Його часто вважають суворим або навіть холодним, але його також можна розглядати як сильним і потужним. Цей стиль дизайну натхненний однойменним архітектурним рухом і має багато схожих характеристик, таких як акцент на функціональності та простоті.

Editorial photograph
https://thedieline.com/blog/2022/4/18/experience-the-highest

В останні роки бруталізм повертається у світ веб-дизайну. Багатьох дизайнерів приваблює його необроблена естетика, яку можна використовувати для створення унікальних сайтів, що запам’ятовуються. Подумайте про бруталізм як про кросовер утилітарного дизайну та Y2K – він досить нішевий і не всім сподобається. Але якщо ви хочете зробити сміливе твердження за допомогою свого дизайну, це може бути стиль для вас.

https://dribbble.com/shots/19626065-WRLDE-26

Хоча бруталізм може бути не для всіх, це точно тенденція дизайну 2023 року, яку ви бачитимете частіше.


10. Утилітарний дизайн

Утилітарний дизайн — це функціональність. Ця дизайнерська тенденція набуває популярності, оскільки ми переходимо у все більш цифровий світ. Оскільки велика частина нашого життя проходить в Інтернеті, важливо, щоб веб-сайти та програми були простими у використанні та навігації.

https://dribbble.com/shots/19307010-Novo-co-Brand-Identity

Утилітарний дизайн спрямований на спрощення взаємодії з користувачем шляхом видалення непотрібних елементів. Цього можна досягти завдяки мінімалізму, чіткій навігації та легкому для розуміння вмісту.

https://dribbble.com/shots/5512685-CC-A

Дизайн чогось у цьому стилі відразу створює певну солідність і довіру до якості. Елементи — це впізнавані елементи, які використовуються транспортними засобами, інструментами та посібниками. Хоча це не можна порівняти зі скевоморфізмом , він, безперечно, має деякі подібності, оскільки він перекладає продукт на інше середовище за допомогою тих самих елементів.

https://dribbble.com/shots/19256214-Branding-logo-design-visual-identity

11. Плоский дизайн

Плоский дизайн полягає в тому, щоб залишати речі простими або, як кажуть, плоскими. Це часто означає мінімальну кількість тіней, градієнтів і 3D-ефектів. Іншими словами: відмовтеся від усіх наворотів і просто зосередьтеся на донесенні чіткого повідомлення.

https://dribbble.com/shots/17762967/attachments/12929265?mode=media

Плоский дизайн особливо популярний у технологічній індустрії, оскільки він дає змогу створити обтічний та ефективний дизайн. Крім того, з мінімальними елементами дизайну веб-сайти можуть завантажуватися швидше та легко змінювати розмір – без втрати якості на екранах високої чіткості.

https://www.awwwards.com/sites/stockpay

Коли ми говоримо про ілюстрації чи дизайн персонажів, використання плоского дизайну дасть свободу порушувати правила анатомії та «як все має виглядати», залишаючи поза увагою безліч тіней, дрібних деталей і будь-який додатковий ефект, який надає більшого розміру . Як і сама назва, не змінюйте її. Не ускладнюйте.

Читайте також:  Що таке система проектування (дизайн система)?
https://dribbble.com/shots/16467224-Balance/attachments/11228576?mode=media
https://dribbble.com/shots/18799195-MELBOURNE
https://dribbble.com/shots/19298310-Hybrid-Work

12. Засічки

Хоча технічно вони не є візуальним стилем самі по собі, шрифти із засічками посіли центральне місце в тенденціях графічного дизайну 2023 року. Після того, як такі великі бренди, як Mailchimp і Chobani, проклали шлях до повернення Serif, багато інших брендів і дизайнерів пішли за ними.

https://dribbble.com/shots/17013918-Remotive/attachments/12095269?mode=media

Гарнітури із засічками надають дизайну особливу атмосферу. Надайте йому веселого та доступного вигляду за допомогою закругленої засічки, як у Cooper, або виберіть більш серйозний та висококласний вигляд із засічкою, як у Argesta.

https://dribbble.com/shots/18319292-Branding-logo-design-visual-identity

13. Виразний мінімалізм

Виразний мінімалізм — це стиль промислового дизайну, який характеризується чистими, простими лініями та формами. Основна увага приділяється функціональності, тому прикраси зведено до мінімуму. Як правило, виразний мінімалізм використовує один із двох підходів: або все скорочується до основного, або використовується один драматичний елемент, щоб додати візуального інтересу.

https://dribbble.com/shots/16021940-Favourite-typefaces-series-on-Instagram/attachments/7863423?mode=media

У моді виразний мінімалізм часто приймає форму одягу однотонних кольорів без прикрас. Вигляд сучасний і чистий, але також може бути досить вражаючим. У графічному дизайні індустріальні елементи, такі як невеликі значки та значки, часто використовуються для додання глибини та інтересу. Часто типографіка відіграє провідну роль у цих дизайнах. Якісні шрифти, букви та форми додають загального ефекту.

https://www.behance.net/gallery/63724379/Gelion-Typeface

Як ми згадували в розділі «Експресивна типографіка», букви — це форми мистецтва самі по собі, а виразний мінімалізм — це ще одна данина цьому. Якщо все зроблено добре, це може бути справді красивим стилем.


14. Максималізм

Цей стиль пов’язаний із відмовою від загальних правил графічного дизайну, згідно з якими він повинен бути простим. Хоча традиційний дизайн кричить: «менше — це краще», максималізм вважає, що «більше — це більше». Завдяки використанню сміливих кольорових комбінацій, багатошарових зображень, помітної типографіки та повторюваних мотивів цей стиль безперечно приверне вашу увагу.

https://www.behance.net/gallery/90326169/MPDA10th-Anniversary-Invitational-Exhibition

Використання змінних шрифтів стає великим аспектом максималізму, оскільки ми наближаємося до 2023 року. Крім того, цей стиль дизайну дозволяє максимально використовувати простір, перемикаючи вашу типографіку між стислим і розгорнутим.

https://altstudio.tumblr.com/post/176510710196

Спробуйте максималізм у своєму дизайні, використовуючи густі мазки, яскраві кольори та великі візерунки. Не кажучи вже про те, що використання всього доступного простору — це щось максимальне.

https://www.boldscandinavia.com/work/majority/

15. Сучасна природність

Земляні тони, ілюстрації ручної роботи та характерна типографіка. Лише деякі з основних елементів сучасного натурального, які наближають вас до природи, ніж більшість інших стилів. Він чудово підходить для органічних продуктів і компаній, які піклуються про планету, і передає певну чесність щодо компанії.

https://dribbble.com/shots/17381936/attachments/12505670?mode=media

В епоху, коли люди дедалі більше усвідомлюють глобальне потепління та свою поведінку щодо споживання та способу життя, більш ніж логічно, що подібний естетичний стиль стане широко використовуватися брендами та творцями.

https://dribbble.com/shots/15214641-Chadwell-Hotel/attachments/6960061?mode=media

Перекладено та адаптовано ресурсом Creative Ukraine Mag.